Xiaomi Mi Mix Fold, Çin dışına çıkıyor: Küresel pazar için geri sayım başladı


Xiaomi geçtiğimiz ayın sonlarında birinci katlanabilir akıllı telefonunu duyurmuştu. Mi Mix Fold olarak isimlendirilen model şu anda yalnızca Çin’de satılıyor.

Mi Mix Fold’un Çin dışında piyasaya sürülmeyeceğine yönelik birtakım söylentiler vardı. Lakin gelen son bilgiler durumun hiç de bu türlü olmadığını gösteriyor.

Hintli duyumcu Mukul Sharma, IMEI veritabanında katlanabilir telefonun küresel versiyonunun model numarasını buldu. Aygıt memleketler arası pazara M2011J18G model numarasıyla gelecek.

1.520 dolar başlangıç fiyatıyla satılıyor

Xiaomi Mi Mix Fold şirketin ana vatanı Çin’de 9.999 yuan (1.520 dolar) başlangıç fiyatıyla satılıyor. Katlanabilir telefon 8.01 ve 6.52 inç olmak üzere iki AMOLED ekrana sahip.

Aygıtın öbür özellikleri ortasında Snapdragon 888 yonga seti, 16 GB’a kadar RAM, 512 GB’a kadar dahili depolama alanı, 5.020 mAh pil, dört hoparlör ve üçlü kamera sistemi bulunuyor.

Xiaomi Mi Mix Fold, 108 megapiksel ana kamera ile donatıldı. Ayrıyeten kamerasında sıvı lens teknolojisini kullanan birinci telefon olma özelliği taşıyor.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü