Xiaomi Mi 11 anakart yanması meselesiyle karşı karşıya

ITHome sitesinin haberine nazaran Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin yeni amiral gemisi telefonu önemli bir sıkıntıyla karşı karşıya. Xiaomi Mi 11 kullanıcıları aygıtlarında anakart arızası yaşadıklarını bildiriyorlar.

Xiaomi Mi 11 sahipleri internet üzerindeki çeşitli forumlarda şikayetlerini lisana getirirken birebir vakitte şirket CEO’su Lei Jun‘un resmi Weibo hesabına ileti bırakarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu akıllı telefonlarının arızalandığını ve tamir için yetkili servise götürdüklerinde kendilerine sorunun nedeninin “anakart yanması” olduğunun söylendiğini belirtiyor.

Xiaomi’den şimdi açıklama yok

Buna ek olarak Xiaomi Mi 11 sahipleri akıllı telefonlarının arızalanmadan evvel çok ısındığını da söylüyorlar. Anakart yanmasının, aygıttaki ısı yayma sistemiyle ilgili bir sıkıntıdan kaynaklanmış olabileceği düşünülüyor.

Xiaomi şimdi hususla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıyeten şirket işvereni Lei Jun da toplumsal medya hesabı üzerinden kendisine iletilen bildirilerin hiçbirine yanıt vermiş değil. Olayın açıklığa kavuşması için biraz daha beklememiz gerekecek.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü