Tüm Call of Duty serisinin 2003’ten bu yana toplamda ne kadar sattığı açıklandı

Yayıncılığını Activision’ın yaptığı ve FPS türünün en popülerlerinden biri olan Call of Duty‘nin birinci oyunundan bugüne kadar toplamda ne kadar sattığı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde serinin fiyatsız online oyunu Call of Duty Warzone’un 100 milyon oyuncu sayısını geçtiği açıklanmıştı. Artık de serinin birinci oyunundan bu yana tüm oyunların toplamda ne kadar sattığı açıklandı. Açıklama nazaran tüm Call of Duty oyunları toplamda 400 milyondan fazla satmış durumda.

Call of Duty serisinin birinci oyunu 2003’te çıkışını yapmıştı ve o günden bugüne kadar toplamda Warzone ve Mobile hariç 17 farklı oyun çıktı. Bu 17 oyunun toplam satış biktarı ise 400 milyondan fazla. Bu nitekim muazzam bir muvaffakiyet. Call of Duty oyunları da 16 yıldır aralıksız her yıl çıkmaya devam ediyor. Yalnıza birinci iki oyun ortasında iki yıllık bir fark bulunuyor.

Ayrıyeten Activision oyundan birtakım enteresan istatistikler de paylaştı. 2003’ten bu yana oyunda toplamda 26.4 milyar paraşüt kullanılmış, 28.8 milyar maç oynanmış ve toplam 8.1 milyar ekip arkadaşı canlandırılmış.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü