Ru Alan Adı

.ru alan adı Rusya’nın resmi kodudur. Bu alan adı uluslararası bir domain olup her ülke tarafından kullanılabilmektedir. Ancak ticari amaçla kurulan sitelere verilebilen bir kod olan .ru alan adı özellikle Rus müşterilerle ticaret yapmak isteyen uluslararası bir alanda kurulmuş olan şirketler için oldukça faydalıdır.

Alan Adı Nedir

Alan adının bir diğer ismi ise domaindir. Bu domainler oluşturulan bir web sitesinin fiziki adıdır. Fiziki ad ile anlatılmak istenen şudur; kişiler bir siteye girmek istediklerinde bunu belirli bir link üzerinden gerçekleştirirler, işte bu linkler sitelerin fiziki adıdır. Her domain oluşturulduğu siteye aittir ve bu domainlere yalnızca o sitenin sahibi erişebilmektedir. Domainler sayesinde kişiler direkt olarak o siteye yönlendirilir.

Whois Domain Sorgulama

WHOIS sayesinde kişiler alacakları siteye dair çeşitli bilgileri kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Kişilerin tek yapması gereken WHOIS aracına domainlerinin adresini yazıp aratmalarıdır. Kişilerin bu sayede edinecekleri bilgilerden ilki istedikleri domainlerin kime ait olduğudur. Eğer site bir kişinin üzerine kayıtlı ise bu domainin oluşturulma tarihi ve bitiş tarihi de kişilerin elde edebileceği bilgiler arasında yer almaktadır. Bu sayede kişiler gerekli takipleri yapmalarının ardından bu sürelerin bitiminde istedikleri domainleri alma fırsatını yakalayabilmektedir.

En İyi Domain Alma Sitesi

Günümüzde çeşitli domain alma siteleri mevcuttur. Bunlara örnek olarak verilebilecekler şunlardır;

  • GoDaddy
  • Limon Host
  • Güzel Hosting
  • İHS

Ancak bunların hangisinin en iyi olduğunu söylemek oldukça zor bir tercih olacaktır. Bunun sebebi kişilerin kendi ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda hangi sitenin daha iyi olduğuna karar vermesinden geçmektedir. Bu noktada bazı kişiler sitelerin uygun fiyatlı olmasını gözetirken bazıları ise yalnızca hizmete bakmaktadır. Bu sebeple kişilerin siteleri araştırarak içlerine sinen, en uygununu bulmaları kendileri açısından daha doğru olacaktır.

Yazıyı paylaşın:

Menü