PlayStation işvereni PS5 jenerasyonunda daha çok özel oyun olacağını ve yeni stüdyolar satın alacaklarını söyledi

Sony’nin yenil jenerasyon konsolu birkaç aydır kullanılabilir durumda fakat oyuncuların büyük bir kısmı her jenerasyon geçişinde olduğu üzere oynanacak oyun olmaması konusunda şikayetçi. Bilhassa özel oyunları ile tanınan oyun olan PlayStation, şimdi heyecanlandıran bir oyun yayınlamadı.

Geçtiğimiz saatlerde ise Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, oyuncuları heyecanlandıran bir açıklama yaptı diyebiliriz. Jim Ryan, PlayStation 5 jenerasyonu boyunca eski kuşaklara nazaran çok daha fazla özel oyun çıkartacaklarını söyledi. Ayrıyeten Spider-Man’in stüdyosu Insomniac Games’i satın aldıkları üzere ilerde daha fazla stüdyo satın alabileceklerini de ekledi.

Sony, PlayStation 4 jenerasyonu boyunca God of War, Uncharted ve The Last of Us üzere serilerine yeni oyunlar yaparken ayrıyeten Days Gone, Horizon Zero Dawn, Spider-Man ve Ghost of Tsushima üzere yeni IP’ler de yayınladı. Umuyoruz ki en az bu oyunlar kadar kaliteli yeni IP’ler de görebiliriz.

Bu yıl yayınlanması beklenen PlayStation özel oyunlardan birincisi olan Returnal, 30 Nisan’da yayınlanacak. Bu oyun dışında bu yıl içerisinde Ratchet & Clank: Rift Apart ve Horizon Forbidden West‘in de çıkış yapması bekleniyor.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü