.Net Alan Adı

Dünyada en fazla tercih edilen ve 1985 yılından bu yana var olan domain uzantılarından olan .Net Alan Adı İngilizce Network kelimesinden gelmektedir. Özellikle teknoloji siteleri için satılan uzantı, zaman içerisinde popüler hale geldi ve her içeriğe sahip web sitesinin kayıt tercihleri arasında yerini aldı.

Hem kişisel hem de kurumsal web projeleri için kullanılan .net uzantısı dünya genelinde milyonlarca kayıt rakamına ulaşmış durumdadır.

Ücretsiz Alan Adı

.Net alan adının önemli özelliklerinden biri 2. el değeri en yüksek olan alan adı olmasının yanı sıra domain yaratıcılığı için öneme sahip olmasıdır. Uzantıyı satın almak için herhangi bir şekilde evraka gerek yoktur.

Whois bilgileri güncellenebilir ve DNS yönetimi yapılabilir. Aynı zamanda kayıtlı domain kayıt tarihinden 60 gün sonra transfer etme imkanı bulunmaktadır. Tercih edilme nedenlerinden biri de .net uzantılarında Türkçe karakter desteğinin bulunmasıdır.

Tescil süresi 1 yıldan 10 yıla kadar olup en az 3 en fazla 63 karaktere kadar domain satın alma imkanı verir.

Ücretsiz Domain Sorgulama

.net domain uzantısı internet ile ilgili işlem yapan kişi ya da kurumlar için yaratıldı ve her ülkede aynıdır, Türkiye’de domain uzantısını kullanımı net.tr olarak geçer. .Net Alan Adı sadece alfanümerik karakterler ile başlar.

  • Üst seviye domainlerdir.
  • Herkes tarafından kullanılan ve tercih edilen uzantıdır.
  • Kayıt süresi en az 1 yıl en fazla 10 yıldır.
  • Eş zamanlı kayıt ve eşzamanlı güncelleme özelliği vardır.
  • Transfer edilmesinin ardından otomatik olarak 1 yıl uzar.

Yazıyı paylaşın:

Menü