Microsoft, önümüzdeki aylarda Cloud PC sanal masaüstü hizmetini başlatacak

Bu yılın başlarında, Microsoft‘un yeni bir bulut hizmeti olan Cloud PC’yi test etmeye başladığı biliniyordu. Bu hizmet yardımıyla kullanıcılar, sanal masaüstlerine farklı aygıtlardan bağlanabilecekler. Artık sızan bilgiler ise bu hizmetin resmi lansmanının önümüzdeki aylarda gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Mevcut bilgilere nazaran Project Deschutes kod ismi altında geliştirilmekte olan Cloud PC hizmetine abonelikle erişim sağlanabilecek. Kullanıcılar, RAM ve depolama ölçüsü bakımından farklılık gösteren paketler ortasından seçim yapabilecekler.

Uzaktan, masaüstüne erişmek isteyenlere

Azure sunucu platformuna dayalı Cloud PC hizmeti, kullanıcılarn Windows 10 işletim sistemini çalıştıran uzak bir bilgisayara erişmesine ve üzerinde bulunan rastgele bir programı kullanmasına imkan tanıyacak. Hatta bir akıllı telefondan, tabletten ve dizüstü bilgisayardan bile.

Cloud PC, düşük donanım özelliklerine sahip bilgisayarları olan yahut sık sık farklı aygıtlar ortasında geçiş yapan ve tıpkı masaüstüne daima erişim sağlamak isteyen bireyler için faydalı olabilir. Kaynak, bulut tabanlı sanal masaüstü hizmetinin bu yıl Haziran-Temmuz aylarında başlatılabileceğini söylüyor. Öte yandan Temmuz ayında, Microsoft Inspire konferansı gerçekleşecek ve Cloud PC’nin resmi lansmanının bu aktiflikte gerçekleşmesi mümkün.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü