Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, yenilenen tasarımı ve teknolojileriyle karşınızda

Kısa mühlet evvel ipucu görseli paylaşılan makyajlı 2021 Volkswagen Polo bugün büsbütün ortaya çıktı. Dizaynındaki dokunuşlarla küçük Golf 8’e benzeyen makyajlı Polo, konfor ve güvenlik maksatlı yeni teknolojilere de mesken sahipliği yapıyor.

Makyajlı Polo tasarım

Makyajlı Volkswagen Polo’nun dizaynına baktığımızda ön kısımda aydınlatmaların biraz daha inceldiğini ve yeni LED gündüz farlarıyla donatıldığını görüyoruz. Bu kesimler logoya hakikat uzanan bir LED şeritle birbirine bağlanıyor. Öte yandan merkez hava girişi ve sis farlarının olduğu kısımdaki değişim de makyajlı Polo’yu çok daha sportif göstermiş. R-Line versiyonunda ise bu ayrıntılar çok daha agresif.

Makyajlı 2021 Polo’nun art kısmında de yeni stoplar görmekteyiz. Yeniden LED olarak karşımıza çıkan bu kesimler artık logoya hakikat uzayan bir yapıya sahip. Bunun yanı sıra stoplar ortasındaki bel çizgisinin tasarımı da değişmiş. Yeni bir bagaj spoylerinin de kullanıldığı makyajlı Polo’nun tamponu da yenilenmiş. Bu alanın kenarlarında yer alan reflektörler ve krom ayrıntılara sahip difüzör dikkat çekiyor.

Yapılan açıklamada makyajlı Polo’nun tüm versiyonlarında LED farlar ve stopların standart olarak sunulduğunu öğreniyoruz. Öte yandan öndeki aydınlatmalar opsiyon olarak adaptif Matrix LED teknolojisiyle tercih edilebiliyor. Ayrıyeten stoplar da opsiyonel olarak dinamik sinyal lambalarıyla satın alınabiliyor.

İç yerdeki yenilikler

Küçük hatchback’in iç yerinde da kıymetli değişiklikler gözleniyor. Klima ayarlarının yapıldığı kısımdaki fizikî düğmelerin yerini dokunmaya hassas denetimlerden oluşan yeni bir panel almış. Lakin bu tasarım yalnızca otomatik klima özelliğine sahip modellerde mevcut. Bu kısmın altında ise iki adet USB-C girişi ve opsiyonel olarak satın alınabilen kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi bulunuyor.

Tekrar tasarlanan direksiyonun çabucak gerisinde 8 inçlik dijital gösterge paneli bulunuyor. Ayrıyeten 10.25 inçlik Digital Cockpit Pro opsiyonu da mevcut. Merkezde ise giriş düzeyi versiyonlarda markanın yeni multimedya sisteminin yönetildiği 6.5 inç ekran yer alıyor. Üst donanım seviyelerindeyse 8 yahut 9.2 inç boyutunda daha büyük seçenekler karşımıza çıkıyor. Büyük ekranlı seçeneklerde gerçek vakitli trafik bilgisi üzere özelliklerin yanı sıra kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto takviyesi de mevcut.

Makyajlı Polo’da IQ-Drive Travel Assist de opsiyon olarak sunuluyor. Bu da demek oluyor ki artık Polo da adaptif sürat sabitleyici ve şerit takip asistanını bir ortaya getiren yarı otonom sürüş sistemiyle tercih edilebiliyor. Bunun yanı sıra proaktif yolcu müdafaa sistemi, bisikletli algılama özelliğine sahip acil durum freni, şoför yorgunluk uyarısı ve park asistanı üzere özellikler de listede.

Donanım düzeyleri tarafında artık Polo, Life, Style ve R-Line isimleri karşımıza çıkacak. Motor gamı ise birinci etapta dört seçenekten oluşacak. 1.0 MPI ve 1.0 TSI’dan oluşan üç akaryakıtlı seçeneğe birtakım pazarlarda sıkıştırılmış doğal gazla çalışan TGI motor da eşlik edecek. Akaryakıtlı motorların gücü 80 ila 110 beygir ortasında değişirken, şanzıman seçenekleri de 5 ileri manuel ve 7 ileri DSG’den oluşuyor.

Makyajlı 2021 Volkswagen Polo, bu yılın üçüncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak. Daha sonra GTI versiyonu da aileye katılacak. Yenilenen hatchback’in fiyatı şimdi muhakkak değil.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü