IPv4 Proxy Nedir ?

IPv4 Proxy Nedir ?

Proxy sunucuları internetten hizmet satın almak isteyen kullanıcı ile bu hizmeti gerçek anlamda sunan aracı arasında bulunan bir sunucu programı olarak ön plana çıkmaktadır. Kullanıcılar web sunucusunda internet sitesi istediği zaman istek öncelikli olarak bu sunucuya gider ve web sayfası web sunucusu yani Proxy aracılığı ile istemciye dönüştürülür.

Proxy Sunucu Nasıl Çalışır?

Kullanmış olduğunuz bilgisayarın adresi internet Protokolü ya da ip adresi olarak bilinmektedir bu tamamen bilgisayarınıza özgüdür ve internetin Hangi bilgisayara doğru verilir göndereceği belirleme yöntemi olarak da ön plana çıkmaktadır. Private Proxy sadece bilgisayarınız tarafından bilinen ve hiçbir şekilde benzeri olmayan ip adreslerine sahiptir.

Bu nedenle de istek gönderdiğiniz zamanlarda öncelikli olarak bu istek Proxy sunucunuza gitmektedir. Daha sonrasında Proxy sunucusu bu tarafa internet üzerinden gönderir yanıt toplar ve size geri veri iletir. Proxy sunucuları sayesinde https olarak IP adresinizi değiştirebilirsiniz.

Proxy Özellikleri Nelerdir? Proxy Ne İşe Yarar?

Elde ettiğiniz ipv4 proxy sunucusu size internette iken bir ağa geçici olarak bağlanmanızı sağlar. Tarayıcınız ile ziyaret etmiş olduğunuz ile doğrudan temas halinde olmamasını sağlamaktadır.

Hem kişisel güvenlik hem de yerel ağınızın güvenliğini güçlendirme kesinlikle yardım etmektedir. Proxy sunucusunun birden fazla kullanım alanı bulunmaktadır sadece bilgisayar korsanlarından güvenlik korumasından çok daha fazlasını kullanıcılara sunabilmektedir.

Proxy sunucularının diğer bazı yararlı özellikleri aşağıdaki şekildedir:

  • İstediğiniz web erişimi kısıtlayabilir ve dilediğiniz zaman kaldırabilirsiniz
  • Sadece tek bir ağ sayesinde birden fazla cihaza bağlanabilirsiniz
  • İnternet sitelerinin kopyalarını kaydederek tarama hızlarını 2 kat arttırabilirsiniz

IPV4 Nedir?

Herhangi bir bilgisayar üzerinden ip adresi oluşturabileceğiniz özel bir bilgisayar programıdır. Veri iletmek ya da veri transferini gerçekleştirebilmek için internet Protokolü sürüm 4 aracılığı ile çok hızlı bir şekilde çalışabilmektedir. Ayrıca socks Proxy kullanımı internet trafiğini şifrelemez.

IPV4 sürüm 4 aracılığı ile çalışmakta ve isteğe bağlı olarak farklı sunucu oluşturmak için kullanılabilir. Tek bir IP adresi bulunur başka bir kullanıcı IP bilemez.

 

 

Yazıyı paylaşın:

Menü