Garmin yeni akıllı saat modelleri Venu 2 ve 2S’i tanıttı

Garmin, kullanıcının sıhhati ve yaşamsal belirtilerinin gelişmiş bir halde izlenmesini sağlayan Venu 2 ve Venu 2S akıllı saatlerini duyurdu.

Venu 2 akıllı saat modeli 416 × 416 piksel çözünürlüğe sahip 1.3 inç ekrana sahipken, Venu 2S modeli 360 × 360 piksel çözünürlükte 1.1 inç ekrana sahip. İki aygıt da güçlü Corning Gorilla Glass 3 ile hasara karşı müdafaa altına alınmış.

Her iki modelde de bir GPS / GLONASS uydu navigasyon sistemi alıcısı, bir barometrik altimetre, pusula, ivmeölçer, jiroskop, termometre ve bir ışık sensörü bulunuyor. Aygıtların 50 metre derinliğe kadar suya sağlam olduklarını da belirtelim.

Ortalama 10 günlük pil ömrü

Akıllı saatler, kalp atış suratındaki değişiklikleri günün her saati izleyebiliyor ve ek olarak, kandaki oksijen düzeyini de tahlil edebiliyor. Sensörler tarafından toplanan bilgiler, gerilim seviyesini ve teneffüsün yoğunluğunu değerlendirmenize imkan tanmakta. Uyku kalitesinin ve müddetinin gelişmiş bir halde izlenmesi de mümkün.

Aygıtlarda her türlü spor modu var ve Venu 2 ve 2S, kat edilen arayı, adım sayısını ve yakılan kalorileri ölçebilme yeteneğine sahip. Bir kere şarj edildiğinde sav edilen pil ömrünün, Venu 2 için 10 güne, Venu 2S için de 11 güne kadar uzayabildiği belirtilmiş. Akıllı saatler, 399 dolarlık fiyat etiketine sahip.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü