Domain Zaman Sorgulama

Kolay Domain Seçmeye Dikkat!

Domain uzantıları kullanıcılar tarafından 1 ile 10 yıllık süreler kapsamında satın alınmaktadır. Alınmadan önce domain sorgulamaları yapılmasından farklı olarak satın alınan domainlerin zamanlarının sorgulanması farklı bir işlemdir. Domain zaman sorgulamada kullanıcılar satın aldıkları tarihten itibaren kaç yıllık satın aldıklarına bağlı olarak süreyi takip edebilirler. Bunun için satın alınmaya dair kullanıcılara ulaştırılan belgeden takip gerçekleşebilir. Ayrıca kullanım süresinin bitmesine ilişkin bilgiler de kullanıcılara iletilmektedir.

Domain Time Chek

Domain time chek domain zaman sorguluma işleminin İngilizce aratma şeklidir.

Domain Ne Zaman Düşer

Domain zaman sorgulama kapsamında domainin tekrar tescil edilmemesi kullanıcıların yaşadıkları en büyü sorunlardandır. Kullanıcılar tekrar tescil ettirme ya da yenileme işlemleri yapmadıkları takdirde belirlenmiş olan 60 günlük süreç devreye sokulmaktadır. Bu sürecin kullanıcılara verilmesinin sebebi tekrardan eski domaini yenileyebilmeleri içindir. Eğer kullanıcılar bu 60 günlük süreçte yenileme işlemi yapmazlarsa 15 günlük periyot devreye sokulmaktadır. Kullanıcılar bu süreci de değerlendirmezlerse domain 15 gün sonunda düşmektedir.

Alan Adı Ne Zaman Boşa Düşer

Domainin diğer ismi olan alan adına ilişkin ne zaman boşa düşer sorusu sorulduğunda kullanıcılara iletilen 60 günlük sürenin sonda gelen 15 günlük süre beklenir. 15 gün bitiş süresi sona erdiğinde ise domain boşa düşmektedir.

Domain Ne Zaman Düşer?

15 günlük bitiş süresi sonrasında domain düşer.

Domain Süresi Ne Zaman Bitiyor?

Domain süresi 15 günlük bitiş süresi sonunda tekrarlanmasa domain süresi biter

Yazıyı paylaşın:

Menü