Domain Oluşturma

Domain Oluşturma

Marka, firma ya da şirkete ait herhangi bir web sitesi oluşturulacağı sırada web sitenize ait bir alan adına ihtiyacınız vardır. Alan adı diğer bir ifade ile domaindir. Domain oluşturma sürecinde web sitenizde alakalı bir domain almak, herhangi bir kişi sizin web sitenizi tarattığı takdirde ön sıralarda çıkması adına faydalı olur.

Ücretsiz Domain Alınabilir Mi?

Ücretsiz domain almak istediğiniz zaman bu hizmetin yalnızca 1 yıllığına geçerli olduğunu unutmamalısınız. Uzun vadeli projeler için ücretsiz domain almamanız, birçok kişi tarafından önerilmektedir. Fakat tek seferlik gerçekleşecek etkinlikler, organizasyonlar ya da buna benzer çalışmalarda ücretsiz domain almak mantıklıdır. Uzun vadeli projelerde ücretsiz domain, kısa süreli oluşturulacağı için istenilen doğrultuda fayda sağlamaz.

Alan Adı Nasıl Alınır?

Alan adı yani diğer bir ifade ile domain oluşturma işlemi, kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir.

  • Domain oluşturma sürecinde ilk olarak güvenilir bir domain yetkisi ile irtibata geçebilirsiniz. Hostinger gibi bir domain yetkilisi domain oluşturma ile ilgili detayları tarafınıza aktarır.
  • Online bir şekilde domain alacağınız sırada domain sorgulama aracını açıp, web sitenize uygun domaini yazarak sorgulatabilirsiniz. Burada karşınıza birçok seçenek çıkar.
  • Seçenekler içerisinden en emin olduğunuz domaini satın alarak, domain kayıt olma aşamasını tamamlayabilirsiniz.
  • Domain kayıt olma aşamasının tamamlanması için belirli bir ücret ödenir. Bu ücret online ödenmektedir. Domain adresinizi ödemeyle alabilirsiniz.

Yazıyı paylaşın:

Menü