Domain Lisanslama

Domain Lisanslama

Domain lisanslama işlemi, alan adınızın lisanslanmasıdır. Yani web sitenizin en temel teknik kelimesi kullanılacağı sırada lisanslama aşaması aynı zamanda web sitenin güvenilirliği açısından tercih edilir. Bir nevi güvenlik önlemlerini almak adına, alan adınızı lisanslamalısınız.

Domain Nedir Ne İşe Yarar?

Domain yani bilinen diğer ismi ile alan adı, web sitenizin fiziksel ismidir.

  • Marka, şirket, firma ya da kişiye özgün bir web sitesi oluşturacağınız sırada domain her web sitesinde olduğu gibi sizin de web sitenizde bulunur.
  • Örneğin instagram.com web sitesindeki alan adı, ınstagram kelimesidir.
  • Alan adları insanların sizin internetinizi bulmak istedikleri zaman arattığı kelimedir. Kolay bir şekilde erişim sağlanabilmesi adına domainler, web sitenize hitap eden şekilde bulunmalı.
  • Domain, web sitesinden uzak ya da alakasız olduğu takdirde arama motorlarında web siteniz arandığı takdirde birçok kişi ulaşamaz. Bu da web sitenizin trafik akışını düşürür.

Domain Lisanslama Nedir?

Domain lisanslama, istemci lisansı yönetim sistemi şeklinde ifade edilmektedir. Sistem terminal sunucularının terminal sunucularına bağlanıp, aygıtlar ya da diğer bilinen kullanıcı için erişim, lisanslama alması adına bulunmaktadır. Sonucu lisansı, domain lisanslama ifadesi ile aynı doğrultudadır. Domain lisanslama yani uzun süreli olarak domaini kendi web siteniz için kullanmak adına yer alır. Domain lisanslama işlemini konuyla ilgili kişilerle irtibata geçerek gerçekleştirebilirsiniz. Kişinin kendisinin yapılabileceği bir işlem değildir. Domain alma sürecinde de, en başta domain lisansı alınabilir.

Yazıyı paylaşın:

Menü