Domain Güven İlişkisi Başarısız

Domain Güven İlişkisi Başarısız

Domain yani diğer bilinen ismi ile alan adı, çoğu bilgisayarda kişilere hata mesajı verir. Hata mesajı domain güven ilişkisi başarısız şeklinde, karşımıza çıkar.

Domain Güven İlişkisi Nedir?

Domain bilgisayardaki çeşitli sistemler de karmaşıklık oluşturduğu zaman, güven ilişkisi hatası verir. Yani bilgisayarınızı tanımadığı ya da sistemde güven konusunda bir problem yaşandığına dair uyarıdır. Domain güven ilişkisi başarısız hatası kısa bir süreçte çeşitli aşamalarla çözülür.

Domain Güven İlişkisi Hatası Nasıl Çözülür?

Her ne kadar şifreyi girmeyi denediyseniz bile tekrardan hata mesajı şifre kabul edilmeyip almanıza neden olur. Burada yapmanız gereken çeşitli aşamalar mevcuttur.

  • Diğer bilinen kullanıcıyı seçip administratör ile giriş yapmanız gerekiyor. Fakat burada administratörün aktif olması önemlidir.
  • Administratör ile giriş yaptıktan sonra karşınıza bir sistem çıkar. Burada bilgisayara sağ tıklayıp bilgisayar özelliklerine giriş yaptığınızda sol panelde karşınıza gelişmiş ayarlar çıkacaktır.
  • Gelişmiş ayarlarda bilgisayar adını tıklayıp, bilgisayar adını da değiştiriri seçmeniz gerekiyor. Bilgisayarı yeniden başlatmanız ile beraber administratör şifresi ile giriş yapmanız istenir.
  • Yapılan giriş sonrasında bilgisayar özelliklerine de tekrardan giriş yaparak bilgisayar adı sekmesindeki değiştiri yeniden seçip, üye başlığı altındaki etki alanını belirtmeniz gerekiyor. Etki alanını yazabilirsiniz. Etki alanı diğer bir ifade ile domaindir. Domain adınızı yazıp tamamı seçtikten sonra kullanıcı kimlik bilgilerinizle beraber bilgisayarınızı tekrardan yeniden başlatmanız gerekiyor.
  • Yeniden başlattıktan sonra domain güven ilişkisi başarısız ifadesi tekrardan karşınıza çıkmaz. Normal bir şekilde bilgisayarınıza açılacaktır.

Yazıyı paylaşın:

Menü