Domain Güncelleme Koruması Nedir?

Domain Güncelleme Koruması Nedir?

Domain ya da alan adı satın aldıktan sonra bunun belirli bir süreci bulunur. Bu süreç sonrasında güncelleme gereklidir. Güncelleme yapılmadığı zaman domain istenilen hizmeti sağlamaz. Domain güncelleme koruması nedir? Domain güncelleme koruması, uzun soluklu kayıtta en pratik yöntemdir. Alan adınızı koruduğunuz da herhangi bir kişi, sizin alan adınızı güncellemesi bitince satın alamaz.

Domain Süresi Bitince Ne Olur?

Domain süresi sona erince ceza ödemenize gerek kalmadan yenilemeniz için tarafınıza ekstra bir süre verilir. Geri alma ücreti ya da yenileme ücreti de, bu süreç içerisinde söz konusudur. Domain sahibi belirli bir süreden sonra halen domainin yenilememiş ise burada bir ceza gerçekleşir. Ek ücret ödemeden yenileme için alanında uzman domain güncelleme sistemleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Alan Adı Yenileme Nasıl Yapılır?

Domain Güncelleme Koruması Nedir; Domain yani bilinen diğer ifade ile alan adı, web sitenizin en temel içeriğidir. Alan adı satın aldıktan sonra burada bir süreci bulunur. Geçerli süreden sonra yenileme işleminiz gereklidir. Yenileme aşaması için çeşitli adımlar bulunur. Bu adımları takip ettiğinizde siz de kendi yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • Müşteri panelinizde giriş yaptığınız ama karşınıza domainleriniz çıkar.
  • Burada yenilemek istediğiniz alan adını karşısında turuncu renk bulunur. Turuncu renge tıkladığınızda, yenileme işlemini gerçekleştirip ödemenizi yapabilirsiniz.
  • Ödeme yapmadığınız takdirde yenileme yapılamaz. Bu yüzden ödeme ile beraber yenilemeyi sağlayabilirsiniz.
  • Yenileme konusunda adımları takip edemeyenler ya da herhangi bir bilgisi olmayanlar konu ile ilgilenen yetkili kişilerle irtibata geçebilir.

Yazıyı paylaşın:

Menü