Domain Geçmişi Sorgulama

Domain Geçmişi Sorgulama

Domain Geçmişi Sorgulama; Domain satın almadan önce yapılması gereken, belirli işlemler bulunur. Bunlar içerisinde en önemlisi domain sicilidir. Domain sicili, yasal ya da yasal olmayan zorunluluklar ile yer alır.

Domain Geçmişi Sorgulama Nedir?

Herhangi birinin önceden kullandığı domaini, sizin tekrardan kullanmanız ilerleyen süreçlerde problem oluşturabilir. Bu yüzden domain sicilini dikkate almakta fayda var. Domain sicili arama motorlarında tarafından ban yemiş, engellenmiş adreslerden biri ise istediğiniz internet sitesini kurarken beklenmeyen problemle karşılaşırsınız. Bu yüzden yasal domainler, her zaman için size fayda sağlar. Domain sicilini öğrenmek diğer bir ifade ile domain geçmişi sorgulama olarak ifade edilir. Domain, daha önce terör ya da farklı işlemlerde kullanılmış olabilir. Riskli olmaması için sorgulatılmalı.

Domain Geçmişi Sorgulama Ne İşe Yarar?

Domain geçmişi kendi kuracağınız internet sitesi açısından, avantajlı olarak da bulunabilir. Örneğin rütbeli bir domain satın aldığınızda o domain kendi sitenizin trafiğini hızlandırır.

  • Çok hızlı seo optimizasyonu da yapabilirsiniz.
  • Domain geçmişi sorgulama işlemi içerisinde birçok yol bulunur. Örneğin bu işle ilgilenen bir kişi ile irtibata geçerek direk domain geçmişini sorgulatabilirsiniz ya da domaininiz.com sitesine giriş yaparak buradan da, domain geçmişi sorgulatılır. Taratma işlemi buradan gerçekleşir.
  • Domain geçmişi sorgulama, oldukça basit bir süreçtir.

Sorgulanmayan domain kullanmak, size zarar verebilir. Bu yüzden domain geçmişi sorgulamak, ilerleyen süreçlerde web sitenizin zarar gelmemesi açısından önerilir.

Yazıyı paylaşın:

Menü