Alan Adını WordPresse Yönlendirme

Alan Adını Wordpresse Yönlendirme

WordPress domain alma ya da wordpress aracılığıyla kendi bloğunuzun sahibi olmak istediğinizde, bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak domain hizmeti almalısınız. Aldığınız domain hizmetlerini de, wordpress ile ilişkilendirmeniz gerekir. WordPress domain ve alan adı alırken, çeşitli teknik detaylara dikkat etmelisiniz. Burada birçok unsur bulunur. Alan adını wordpresse yönlendirme süreci, bu unsurlar içerisinde yer alır.

WordPress Domain Alma Nedir?

Kendinize ait bir alan adına sahip olarak, wordpress sitenizi oluşturmak istediğinizde profesyonel hizmet veren hosting şirketi ile irtibata geçmeniz gerekir. Şirket sizden aylık olarak belirli bir ücret talep eder ve sunucunuzu direkt işleme koyar.

  • WordPress için alan adınızı belirlemeniz ve kendi blogunuzu oluşturmanız önemlidir.
  • İşlemlerin gerçekleştirildiği firmaların profesyonel olup, olmadıkları detaylı olarak araştırmalı. Çoğu zaman hosting firmaları, müşteriyi kendi bünyesinde bulundurmak adına çeşitli engelleri çıkarabilir.

Dominiker.com alan adını wordpress yönlendirme ve bununla ilgili çeşitli işlemlerde profesyonel destek sağlamaktadır. Taleplerinizi kaliteli ve güvenli şekilde yerine getirir.

Alan Adı WordPresse Nasıl Yönlendirilir?

Alan adını wordpresse yönlendirme sürecinde ilk olarak, kaliteli bir firma ile çalışmalısınız.

  • Burada hostinge bağlamak istenilen domain yöneticisi için yeni sayfaya gitmeniz gerekiyor.
  • Seçtiğiniz alan adını wordpresse yönlendirmek için dns yönetimine tıklayıp, buradan yönlendirilecek sayfayı görebilirsiniz. Varsayılan ağ sunucusunun kullanımını değiştirdiğinizde, yönlendirme yapılabilir.

Son olarak kaydete basarak, domain yönlendirme işlemini tamamlamış olursunuz.

Yazıyı paylaşın:

Menü