Alan Adı Tescili Ve Web Sitesi Barındırma Şirketleri

Alan Adı Tescili Ve Web Sitesi Barındırma Şirketleri

Alan Adı Tescili Ve Web Sitesi Barındırma Şirketleri; Web sitesi barındırma, firmaya da herhangi bir kuruluşun web sitesi yayınlamasına olanak sağlayan hizmettir. Web barındırma ya da web barındırma hizmeti sağlayıcısı, herhangi bir web sitesinin internette görüntülenmesi adına gerekli olan her türlü hizmetleri sağlayan işletmedir.

Alan Adı/Domain Nedir?

İnternette size, firmanıza, kuruluşa ya da herhangi bir markaya ait olan web sitesinde tercih ettiğiniz isim alan adıdır. Bu diğer bilgi ifadeyle, domain şeklinde adlandırılır. Örneğin youtube platformundaki web sitesinde alan adı, youtube kelimesidir.

  • Bir alan adına ihtiyaç duyduğunuzda, alan adı satın almanız gerekiyor.
  • Alan adı sektördeki ismiyle domaindir. Domain sahibi olduktan sonra sizde kendi sitenizin kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
  • Alan adı tescili ve web sitesi barındırma şirketleri aynı doğrultuda çalışma gerçekleştirir.
  • Alan adı tescili gerçekleştikten sonra web sitesi barındırma şirketleri bu işlemi sağlar.

Web Siteleri İçin Barındırma Şirketleri Nelerdir?

Web siteleri, sunucular doğrultusunda özel bilgisayarlarda barındırılır ya da korunur. Web sitesinin görüntülenmesi istenildiği takdirde tek yapılması gereken, web sitenizin adresini ya da etki alanını internet tarayıcısına yazmaktır. Web barındırma şirketleri çoğu zaman alan adınız yoksa, satın almanız için sizinle irtibat da olur. Alan adı tescili ve web sitesi barındırma şirketleri doğrultusunda hazır olarak yapılmış alan adını, kendiniz için satın alabilirsiniz. Genel olarak çoğunluğu tercihinde olan dominiker.com sisteminde, hazır popüler domainler cazip tekliflerle bulunuyor.

Yazıyı paylaşın:

Menü