Alan Adı Nereden Alınmalı?

Alan adı nereden alınmalı; alan adı aslına bakılırsa bir isimlendirme sistemi olarak da tanımlanabilir. Bu noktada kişilerin internet sitelerinin alan adları üzerinden sisteme giriş yapmalarına olanak tanınmaktadır. Alan adının hangi aracı kurum üzerinden alındığının yanı sıra alan adının korumasının kim tarafından yapıldığı da aynı şekilde büyük önem arz etmektedir. Danışmanlık almış olduğunuz firma hakkında hangi yorumların yapıldığı ile alakalı bilgilendirmelere dikkat etmelisiniz.

Alan Adı Nasıl Alınır?

Domain adresleri mevcut olmasaydı bir siteye giriş yapmak için o sitenin DNS adresini yazmak gerekecektir. Bu tür bir durumda ne derece büyük zorlukların meydana gelebileceğini tahayyül edebilirsiniz.

  • Alan adı uzantısına karar verme aşaması da oldukça önemlidir. Sizin sitenizin hizmet sahasına bağlı olarak alan adı uzantısı konusunda verilen seçenekler değişim gösterir.
  • Alan adınızı almanızın akabinde belirli aralıklar ile tecil almanız gerekmektedir. Alan adının tescil aşamasının dolmasının sonrasında eğer 14 gün içerisinde tescil tamamlanmazsa aynı alan adının farklı kişiler tarafından ele geçirilmesi söz konusu olabilir.

Alan Adı Aldıktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Alan adı nereden alınmalı; alan adı değişim süreci ile alakalı olarak kişilerin özellikle iş birliği kurmuş oldukları danışmanlık firması konusunda çok hassas olması gerekmektedir. Danışmanlık firması konusunda ne kadar hassas olunursa elde edilecek olan sonuç da o kadar nitelikli olur. Firmanız sizi tescil sütresinin dolmasından adresiniz ile alakalı mevcut sorunlara kadar her alanda bilgilendirecektir.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü