Alan Adı Maskeli Yönlendirme

Alan adı maskeli yönlendirme adımlarında mevcut alan adınızın kullanılması durumunda yönlendirdiğiniz sayfanın açılması manasına gelmektedir. Bu durum kişilerin direkt yönlendirme yapması durumunda atılan adım olarak tanımlanmaktadır. Site içeriğinizi yeniden oluşturmadan ya da domain adresinin bilinirliğinden istifade ederek sitenizin şekillendirilmesini isterseniz maskeli yönlendirme harika bir fırsat olacaktır. Bu konuda domain adresinin güvenliğini de göz ardı etmemelisiniz. Domain adresinizin kesinlikle gerekli olan tüm güvenlik denetimlerinden geçirilmesi ve tescillenmesi gerekir. Domain adresinin tescillenmemesi durumunda 14 gün içerisinde farklı bir kişi tarafından ele geçirilmesi söz konusu olabilir.

Alan Adı Yönlendirme Maskeli Ne Demek?

Alan adı maskeli yönlendirme sistemi ile alakalı olarak kişilerin dikkate alması gereken hususlar;

  • Bu aşamada maskeli yönlendirmede yönlendirdiğiniz sitenin tasarımının kullanılması olarak tanımlama yapılabilir.
  • Yönlendirme yapılsa dahi eski alan adı adres çubuğunda görünecektir. Fakat tasarım bakımından yönlendirme yapmak istediğiniz site ana sayfada açılacaktır. Bu yönü ile direkt yönlendirmeden ayrılmaktadır.

Bu alanda hem tescil hem de yönlendirme işlemlerinde uzman firmalardan destek almalısınız. Size alan adı ile alakalı tüm danışmanlık hizmetlerine dair bilgilendirme sunulacaktır.

Alan Adı Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Alan adı maskeli yönlendirme işlemleri Frame alan adı yönlendirme olarak da tanımlanabilmektedir. Domain yönetim alanına giriş yapmanızın sonrasında Yönlendirme butonuna gelmelisiniz. Bu şekilde yönlendirme yapmak istediğiniz alan adını yazmalısınız. Dilerseniz direkt dilerseniz de maskeli seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Alan adı yönlendirme adımları bu şekilde tamamlanır.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü