Alan Adı İle Ip Eşleştirmesi

Alan adı ile IP eşleştirmesi adımlarında kişilerin alanın uzmanı olan isimlerden destek alması ve alan adı ile alakalı tüm prosedürleri yerine getirtmesi gerekir. Şuanki sistemde alan adları mevcut olmasaydı Google a ya da diğer arama motorlarına site adı yazmak yerine o sitenin IP adresini yazmamız gerekecektir. Tam da bu nedenle internet sistemini çok daha kullanılabilir bir hale getirdiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Aktif ve sorunsuz bir arama ve tespit aşamasının yerine getirilmesi için alan adı ve IP eşleştirmesi bulunmaz fırsat sunmaktadır.

Alan Adı Sunucusu Nedir?

Alan adı sunucuları sizin sitenizin tanımlayıcı bilgilerini tutan sistem olarak kendini göstermektedir.

  • Alan adı analiz adımlarında kişilerin belirli aralıklar ile tescil adımlarını yenilemeleri gerekmektedir. Alan adı tescil adımlarının geciktirilmesi durumunda sitenin tüm bilgileri sıkıntıya düşebilmektedir.
  • Alan adı tescil adımlarında size 14 günlük bir süre verilmektedir. Bu 14 günlük süre içerisinde tescil adımlarının yenilenmesi gerekir.

İş birliği kuracağınız firmayı seçerken daha öncesinde bu firmadan destek alan site sahiplerinin yorumlarına bakmalısınız. Olumlu yorum alan firmaların tercih edilmesi süreci daha kolay bir hale getirecektir.

DNS Hangi Protokolü Kullanır?

Alan adı ile IP eşleştirmesi sırasında e genel işlem adımlarında DNS UDP veya TCP sistemi üzerinden çalışabilmektedir. Bu noktada sitenizin tüm teknik adımlarının koruma altına alınması ya da gerek duyulduğu zaman transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesi için alanın uzmanı olan firmalardan bu aşamada yardım alabilirsiniz.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü