Alan Adı İle Hosting Birleştirme

Alan adı ile hosting birleştirme adımlarını tamamlayarak daha kurumsal bir izlenimin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu birleştirme adımlarını bireysel olarak tamamlayabilir dilerseniz de danışmanlık alma hakkını kullanabilirsiniz. Alan adı ile hosting birleştirme aşamasının yanı sıra alan adının tescil adımları konusunda da firmalardan destek alınabilmektedir. Satın almış olduğunuz domain adresinin tescil süresinin dolması ve 14 günlük zaman diliminde bu tescil adımının tamamlanmaması durumunda sorun yaşanabilmektedir. İnternet ile alakalı tüm işlemlerinizde site sahipleri olarak sizin için en önemli unsurun domain adresleri olduğunu da unutmamanız gerekir.

Hostinge Domain Ekleme

Hostiing ile domain adresinin birleştirilme adımlarında şu hususlara dikkat etmelisiniz;

  • Öncelikli olarak hosting sisteminin tanıtım panel kısmına giriş yapmalısınız. Bu giriş adımının sonrasında site adını tanımlayan kısma başında www eklentisi olmadan yazmanız gerekir.
  • Aynı şekilde domain panelinde de DNS ayarları ile alakalı olan kısma giriş yapmanız gerekmektedir. Domain panelindeki bu alana da hosting DNS bilgilerini girmeniz istenmektedir. Süreçte sorun yaşarsanız danışmanlık aldığınız firmadan yardım alın.

Bu detaylara dikkat ederek her iki tanımlayıcı unsurun da bir araya getirilmesini mümkün kılabilirsiniz.

Domain IP Yönlendirme

Alan adı ile hosting birleştirme adımının yanı sıra yönlendirme adımları da en temel işlemler arasında yer almaktadır. Google Domains kısmından kendi bilgileriniz ile oturum açmanızın sonrasında yönlendirme listesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde site adresinden hangi alan adına yönlendirme yapılacağına dair bilgilendirme sunmuş olursunuz.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü