Alan Adı Gizliliği Gerekli Mi?

Alan adı gizliliği gerekli mi; kötü niyetli yazılımların artması ile beraber kişilerin kesinlikle alan adı gizliliği konusunda aktif bir duruş sergilemeleri gerektiği üzerinde durulmaktadır. Bu noktada çevrimiçi dünya kapsamında sizin için en önemli ve hayati olan unsurun kesinlikle alan adı gizliliği olduğunu unutmamanız gerekmektedir. Alan adı gizliliğinin korunması için temel adımları atmak adına kesinlikle bu alanda danışmanlık veren bir kurumdan yardım almalısınız. Uygun bir komisyon karşılığında alan adı korumasını sorunsuz şekilde yerine getirmek mümkün olacaktır.

Tam Alan Adı Gizliliği Ve Koruması Ne Demek?

Tam alan adı gizliliği ve koruması konusunda dikkate alınması gereken hususlar;

  • Alan adı alırken kişilerin bazı temel bilgilerini vermeleri gerekmektedir. Bu alan adı üzerinden sizin bilgilerinize ulaşılmaması ve alan adının kötü niyetli yazılımlar tarafından ele geçirilmemesi için gizlilik hayati önem taşır.
  • Alan adı gizliliğinin yanı sıra almış olduğunuz danışmanlık ile beraber özellikle tescil süresinin takibi de yapılabilmektedir.

Alan adı gizliliğinin sağlanması için iş birliği kurmuş olduğunuz platformun güvenliğinden de emin olmalısınız. Daha öncesinde bu firmalardan hizmet alan kişilerin yapmış oldukları yorumlara da göz atabilirsiniz.

Whois Nasıl Gizlenir?

Alan adı gizliliği gerekli mi; alan adı gizliliği gereklidir. Alan adı sahiplerinin Whois sistemi üzerinden kimlik ve iletişim bilgileriniz gizlemesi ide mümkün kılınmıştır. Bu noktada özellikle alanında uzman olan domain danışmanlık firmalarından yardım almak sizin için çok daha verimli olacaktır.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü