Alan Adı Geçmişi Sorgulama

Alan adı geçmişi sorgulama kapsamında en yaygın şekilde kullanılan seçeneklerin başında Whois gelmektedir. Whois sayfanın kime ait olduğu da dahil olmak üzere sayfanın sahiplerinin paylaşmış olduğu iletişim numaralarına kadar pek çok noktada size bilgilendirme sunacaktır. Bu sistem alan adı geçmişinde sayfanın kime ait olduğu konusunda da size bilgilendirme yapacaktır. Sayfaların güvenlik konusundaki durumunu bu sorgu üzerinden tescil etme fırsatınız olacaktır.

Web Sitesi Alan Adı Nasıl Alınır?

Web sitesi için almış olduğunuz alan adını9n tescil işlemlerini yaptırmaya büyük önem vermelisiniz. Bu konuda hizmet veren danışmanlık firmalarından yararlanabilirsiniz.

  • Web sitesinin Whois incelemesi yapıldığı zaman finansal sorumlusu hakkında da bilgi alacaksınız.
  • Almış olduğunuz domain adresinin 14 gün kapsamında tescil adımlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. 14 günlük süre içerisinde tescilin yapılmaması durumunda domain adresinin farklı kişiler tarafından ele geçirilebileceğini de unutmamalısınız.

Hali hazırda sahip olduğunuz alan adını farklı biri alan adına taşımak isterseniz ek bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bu aşamada transfer sürecini de hizmet aldığınız danışmanlık firmasının güvencesi ile tamamlayabilirsiniz.

Whois Sorgusu Nedir?

Alan adı geçmişi sorgulama; bir sayfanın finansal ve teknik sorumlusunun kim olduğu ile alakalı bilgi almanız için Whois sistemi oluşturulmuştur. Bu sistem sayesinde sayfanın sahipleri ve sahiplerinin paylaşmış olduğu iletişim numaraları hakkında bilgi alabilirsiniz. Sistem güvenilirdir. Sadece site adresinin yazılması yeterli olacaktır. Bu şekilde sayfanın önceki sahipleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

 

Yazıyı paylaşın:

Menü