Alan Adı Fiyat Belirleme

Alan adı fiyat belirleme aşaması sitelerin kıymeti hakkında net şekilde bilgi vermektedir. Sizin bireysel olarak alan adı tahmini yapmanızdansa kısa sürede bu alanda danışmanlık veren firmalardan istifade etmek sizin için çok daha verimli olacaktır. Alan adı fiyat belirleme aşamasında dikkate alınan birçok farklı seçenek vardır. Bu sitenin ne kadar ziyaret edildiği içeriğin nitelikli olup olmadığı ne kadar talep gördüğü gibi hususlarda da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Alan Adı Ücretli Mi?

Alan adı talep adımlarında ücret talep edilmeyecektir. Fakat kişilerin alan adını transfer etmek istemeleri durumunda ücret ödemeleri gerekecektir.

  • Alan adı transfer işlemleri içerik bakımından herhangi bir farklılık meydana gelmeden kullanılan domain adresinin aktarılması manasına gelmektedir.
  • Bu aşamada ücret ödemeniz istenebilmektedir. Ayrıca sahip olduğunuz alan adının geliştirilmesi konusunda da sizden ücret talep edilebilmektedir.

Bu konuda danışmanlık aldığınız zaman konuya dair ödeme yapma zorunluluğunuz olacaktır.

Alan Adı Satın Almak Nedir?

Alan adı fiyat belirleme; sahip olduğunuz alan adını kesinlikle tescillemeniz gerekmektedir. Alan adının tescil edilmemesi durumunda kullandığınız bu alan adının farklı kişiler tarafından tescil edilerek ele geçirilebileceğini bilmelisiniz. Alan adınızın tescil süresinin son bulmasının sonrasında en geç 2 haftalık bir süre içerisinde tescil adımını yerine getirmeniz istenmektedir. Alan adı tescil konusunda danışmanlık aldığınız şirketi dilerseniz değiştirme hakkınız da vardır. Bu konuda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Tescil sürelerinin takibi firmalarca yapılır.

Yazıyı paylaşın:

Menü