Alan Adı DNS Yönlendirme

Alan adı DNS yönlendirme işlemi ayriyeten bir sitesi olan kişinin yararına olabilecek işlemler bütünüdür. Bu sayede kişilerin ana siteleriyle beraber bir yan site görevi üstlenecek domain alarak bu iki siteyi birbirine bağlayabilmektedir. Bu noktada kişiler yan site görevi gören bu domaine girdikleri zaman ana siteye yönlendirilmektedir. Alan adı DNS yönlendirme işlemi aslında en çok şu durumlarda kullanılmaktadır;

  • Kişilerin zaten başka bir platformda açılmış olan bir web sitesi bulunuyorsa
  • Kişiler domainlerini sosyal medya hesaplarına bağlamak isterlerse

Alan Adı Yönlendirme Nedir?

Alan adı yönlendirme işlemleri kişilerin eğer hali hazırda kullandığı bir sitesi var ise oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Bu işlemle beraber sonradan açılan site bir yan site görevi görmektedir. Bu noktada kişiler bu yan siteye erişim sağladığında direkt olarak ana site görevi gören sayfaya yönlendirilmektedir. Bu sayede kişiler tamamen düzenini oluşturduğu sayfayı kapatmak zorunda kalmadıkları gibi yeni özelliklere sahip bir domaini bu sitelerine bağlayarak daha müşteri çekme potansiyeli yüksek siteler oluşturmuş olmaktadır.

Alan Adı Yönlendirme Ne Kadar Sürer?

Alan adı yönlendirme işlemleri çok uzun bir süre almamaktadır. Kişiler alan adlarını yönlendirmek istedikleri süre zarfında gerekli işlemleri yapmaları dahilinde bu işlemlerin son bulması 24 saat içerisinde gerçekleşir. Ancak, unutulmamalıdır ki bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için hosting firmalarının kişilerin DNS bilgilerini yönetim paneline girmiş olmaları gerekmektedir. Bu işlemden sonra kişilerin alan adları kısa bir süre içerisinde yönlendirilmiş olacaktır.

 

 

 

 

Yazıyı paylaşın:

Menü