Alan Adı Açık Artırma

Alan adı açık artırma ile beraber hem satıcılar hem de bu isimleri alan kişiler kârlı bir etkileşim içerisine girmiş sayılırlar. Bunun sebebi ise satan kişiler alan adı açık artırmaları kendi aldıkları tescil fiyatının üzerinde açarak kâr elde ederler, hem de bu siteleri alan kişiler popüler site isimlerinin devamı niteliğinde işlerini insanların hali hazırda bildiği bir site olarak devam ettirmiş olurlar. Ancak bu noktada alıcıların dikkat etmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Bu husus ise kişilerin açık arttırmadan aldığı sitelerin geçmişidir. Eğer bu sitelerin geçmiş kullanımında kötüye kullanma, az popülerlik gibi sorunlar var ise kişilerin yeni başlangıçlarında en büyük sorun haline gelmektedir.

Bu sebeple kişiler hem açık artırmaya katıldıkları hosting şirketlerini hem de aldıkları alan adlarının geçmişini iyi bir şekilde araştırmalıdır.

En İyi Domain Satış Sitesi

Domain siteleri arasında en iyi olanı bulmak oldukça zor bir konudur. Bunun sebebi kişilerin istekleri doğrultusunda domain şirketleri ayrılabilmektedir. Örneğin bir kişi en kaliteli olanı isteyip büyük meblağlar yatırabilme şansına sahipken, bir başka kişi ise yalnızca uygun olanı seçmek isteyebilmektedir. Bu noktada en iyisini bulmak kişinin kendi istekleri doğrultusunda şekillenecek bir süreçtir.

Ancak günümüzde en popüler olan domain satış siteleri şu şekilde sıralanabilir;

  • GoDaddy
  • Güzel Hosting
  • Limon Host
  • İHS
  • net

GoDaddy Açık Artırma Nasıl Yapılır?

GoDaddy sitesinin bünyesinde yapılan açık arttırmalara katılabilmek için ilk öncelikle yapılması gereken “GoDaddy Açık Artırmaları” bölümünde bir oturum açmaktır. Bu noktadan sonra kişiler “Popüler Aramalar” bölümünden aratma yapacaklardır ancak aratmalarında “Süresi Dolmak Üzere Olanlar” filtresini uygulamaları gerekmektedir. Bu noktadan sonra ise kişiler teklif vermek istedikleri alan adını bularak, “Açık Artırma Teklifi / Fiyat Teklifi Gir” kısmından kendi teklif ettikleri ücretleri girebilmektedir.

GoDaddy Alan Adı Satma

GoDaddy sayesinde alan ismini önceden almış olan kişiler, bu isimlerin süresi bitmesine yakın bir açık artırma bünyesinde bu alan adlarını satışa sunabilmektedir. Böylece kişiler kendi satın aldıkları tescil ücretlerinin biraz daha üzerine kendi site isimlerini satarak kâr elde etmiş olurlar.

Yazıyı paylaşın:

Menü